Utställningsresultat 2013

 

Calmare Kattklubb (Klubbmästerskap) 2013-11-16
Katt Klass Domare Resultat
PR S*Silverflake´s Ticketol Kastrat Ulrika Wilderäng 2
S*Glömstaskogens Koola Kattis Vuxen Ulrika Wilderäng 1

 

Östkatten (Scandinavian Winner) - Norrköping - 2013-09-14
Katt Klass Domare Resultat
S*Glömstaskogens Koola Kattis 11 Marie Westerlund Ex2

 

Järva Kattklubb, Stockholm - 2013-07-21
Katt Klass Domare Resultat
S*Glömstaskogens Koola Kattis 11 Holland Ietje Röhr-Dubbeld Ex1, BIV, NOM (2 röster)

 

Järva Kattklubb, Stockholm - 2013-07-20
Katt Klass Domare Resultat
S*Glömstaskogens Koola Kattis 11 Norge Marta Ziemianska Ex1, NOM

 

Calmare kattklubb, Kalmar - 2013-06-30
Katt Klass Domare Resultat
PR / SC S*Vimmerskogen´s Dennis 8 Holland Charles Spijker CAPIB
S*Glömstaskogens Koola Kattis 11 Sverige Michael Edström Ex2

 

Calmare kattklubb, Kalmar - 2013-06-29
Katt Klass Domare Resultat
SC S*Vimmerskogen´s Dennis 10 Frankrike Yan Roca Folch CAP, PREMIER, NOM
S*Glömstaskogens Koola Kattis 11 Sverige Mats Askett Ex2

 

Elfsborgskatten, Alingsås - 2013-05-18
Katt Klass Domare Resultat
S*Glömstaskogens Koola Kattis 12 Norge Raymond A Saetre Ex2

 

Dackekatten, Värnamo - 2013-05-05
Katt Klass Domare Resultat
SC S*Vimmerskogen´s Dennis 10 Frankrike Yan Roca Folch CAP. NOM (2 röster)
S*Glömstaskogens Koola Kattis 12 Sverige Eiwor Andersson Ex2 (av 7 ungdjur)

 

Dackekatten, Värnamo - 2013-05-04
Katt Klass Domare Resultat
SC S*Vimmerskogen´s Dennis 10 Danmark Anne Könn CAP
S*Glömstaskogens Koola Kattis 12 Danmark Anne Könn EX1 (av 6 ungdjur), BIV-T

 

Sydkatten, Malmö - 2013-04-20
Katt Klass Domare Resultat
S*Glömstaskogens Koola Kattis 12 Norge Raymond A Saetre Ex1

 

Sydkatten, Malmö - 2013-04-20
Katt Klass Domare Resultat
S*Glömstaskogens Koola Kattis 12 Sverige Michael Edström Ex2

 

Östkatten, Nyköping - 2013-03-03
Katt Klass Domare Resultat
S*Glömstaskogens Koola Kattis 12 Sverige Glenn Sjöbom Ex2

 

Utställningsresultat tidigare år:

 

S*Silverflake´s Norska skogkatter