Utställningsresultat 2010

 

Ädelkatten, Göteborg - 2010-11-07
Katt Klass Domare Resultat
PR/CH S*Silverflake´s Klampe-Lampe* 8 Tjekien Eric Reijers CAPIB (1)

 

Ädelkatten, Göteborg - 2010-11-06
Katt Klass Domare Resultat
PR/CH S*Silverflake´s Klampe-Lampe* 10 Finland Kristiina Rautio CAP (3), PREMIER

 

Calmare kattklubb:s klubbmästerskap, Kalmar - 2011-10-20
Katt Klass Domare Resultat
CH S*Silverflake´s Kribble   Sverige Zvezdan Memedov Ex1, Bästa Vuxen Kat II
PR S*Silverflake´s Ticketol   Sverige Zvezdan Memedov Ex1
S*Zios Geisha   Sverige Zvezdan Memedov Ex1

 

Skånes kattklubb, Hässleholm - 2010-10-10
Katt Klass Domare Resultat
CH S*Silverflake´s Kribble 8 Sverige Marie Westerlund CACIB (1), NOM
S*Silverflake´s Ticketol 8 Sverige Eiwor Anderssson CAP (3), PREMIER

 

Skånes kattklubb, Hässleholm - 2010-10-09
Katt Klass Domare Resultat
CH S*Silverflake´s Kribble 10 Sverige Jörgen Frithiof CAC (3) CHAMPION
S*Silverflake´s Ticketol 8 Danmark Jette Eva Madsen CAP (2)

 

Min kattklubb, Karlshamn - 2010-09-25
Katt Klass Domare Resultat
S*Silverflake´s Ticketol 12 Norge Anne-Gro Edström CAP (1)

 

Calmare kattklubb, Kalmar - 2010-07-07
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Frankrike Yan Roca-Folch CACS (10)
S*Silverflake´s Kribble 9 Frankrike Yan Roca-Folch Ex3
S*Silverflake´s Ticketol 10 Tjeckien Eric Reijers Ex2

 

Elfsborgskatten, Ulricehamn 2010-06-13
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Danmark Anne Köhn Ex1 %
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Danmark Lene Glem CACS (9)
CH S*Silverflake´s Klampe-Lampe* 10 Sverige Hannah Jensen Ex2

 

Elfsborgskatten, Ulricehamn 2010-06-13
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Sverige Hannah Jensen Ex1 %
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Sverige Eiwor Anderssson CACS (9)

 

Spinneriet, Bohus - 2010-05-16
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Sverige Hannah Jensen CACS (10)
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Sverige Åsa Hammarlund CACS (7)
CH S*Silverflake´s Klampe-Lampe* 10 Frankrike Stéphane Bernard CAP (2)

 

Spinneriet, Bohus - 2010-05-15
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Sverige Britta Maria Johansson CACS (9)
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Frankrike Stéphane Benard CACS (6)
CH S*Silverflake´s Klampe-Lampe* 10 Norge Bette Lind CAP (1)

 

Dackekatten. Gislaved - 2010-05-09
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Norge Anne-Gro Edström CACS (8)
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Tjeckien Berta Nemcová CACS (5), NOM
S*Silverflake´s Kribble 9 Norge Anne-Gro Edström CAC (2)

 

Linköpins kattklubb, Lidköping - 2010-04-17
Katt Klass Domare Resultat
CH S*Silverflake´s Klampe-Lampe* 10 Sverige Hannah Jensen Färgändrad

 

Sydkatten, Malmö - 2010-04-11
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Danmark Dorte Kaae Ex2
S*Silverflake´s Kribble 9 Danmark Dorte Kaae CAC (1)

 

Sydkatten, Malmö - 2010-04-10
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Sverige Annette Sjödin Ex1 %
S*Silverflake´s Kribble 9 Finland Kristiina Rautio Färgändrad till ds 02 21 (gr 8)

 

Göteborgs raskattklubb, Göteborg - 2010-02-13
Katt Klass Domare Resultat
S*Silverflake´s Klampe-Lampe* 9 USA Wayne Trewathan CAC (3) CHAMPION

 

Utställningsresultat tidigare år:

 

S*Silverflake´s Norska skogkatter