Utställningsresultat 2009

 

Calmare kattklubb:s Klubbmästerskap, Kalmar - 2009-11-07
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis   Sverige Åsa Hammarlund 2
GIC S*Zios Heart of Princess   Sverige Åsa Hammarlund 1
S*Silverflake´s Kribble   Sverige Åsa Hammarlund 1

 

Ädelkatten, Göteborg - 2009-11-01
Katt Klass Domare Resultat
PR/CH S*Silverflake´s Klampe-Lampe* 9 Frankrike Louis Coste Ex2

 

Ädelkatten, Göteborg - 2009-10-31
Katt Klass Domare Resultat
PR/CH S*Silverflake´s Klampe-Lampe* 9 Sverige Anneli Persson CAC (2)

 

Billingebyggdens kattklubb,Tibro - 2009-10-11
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Sverige Eiwor Andersson Ex2
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Holland Alexey Shchukin Ex2

 

Billingebyggdens kattklubb,Tibro - 2009-10-10
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Holland Charles Spijker Ex1%
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Tyskland Angelika Kneifel Ex2

 

Racekatten, Albertslund Danmark - 2009-09-27
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Danmark Jette Eva Madsen CACS (7)
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Holland Marino Koot CACS (4)

 

Racekatten, Albertslund Danmark - 2009-09-26
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Sverige Maud Olsen Johansson CACS (6)
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Frankrike Louis Coste CACS (3)

 

Min kattklubb, Kristianstad 2009-08-16
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Sverige Åsa Hammarlund CACS (5)
S*Silverflake´s Ticketol 9 Danmark Minna Krogh Ex2

 

Min kattklubb, Kristianstad 2009-08-15
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Norge Anne-Gro Edstörm Ex1 %
S*Silverflake´s Ticketol 9 Finland Kristiina Rautio CAC (1)

 

Ras och Huskatten, Varberg - 2009-08-02
Katt Klass Domare Resultat
S*Silverflake´s Klampe-Lampe * 11 Danmark Lone Lund Ex3

 

Ras och Huskatten,Varberg - 2009-08-01
Katt Klass Domare Resultat
S*Silverflake´s Klampe-Lampe * 11 Frankrike Françoise Milcent Ex2

 

Calmare kattklubb, Kalmar - 2009-06-27
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Sverige Sirpa Lindelöf Ex2
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Norge Geir Edvardsen CACS (2)
S*Silverflake´s Ticketol 11 Sverige Jörgen Frithiof Ex2
S*Silverflake´s Alvida 11 Norge Geir Edvardsen

Ex2

 

Spinneriet. Bohus - 2009-05-17
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Danmark Bette Lind CACS (4), NOM (1 röst i panel)
S*Silverflake´s Ticketol 11 Sverige Annelie Persson Ex1

 

Spinneriet. Bohus - 2009-05-16
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Holland Stephe Bruin CACS (3)
S*Silverflake´s Ticketol 11 Sverige Maud Olsen Johansson Ex1, BIV, NOM
CH S*Silverflake´s Klampe-Lampe* 11 Holland Stephe Bruin Ex2

 

Dackekatten, Värnamo - 2009-04-25
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Frankrike Yan Raca-Folch CACS (2)
S*Silverflake´s Ticketol 11 Danmark Lone Lund Ex2

 

Sydkatten, Malmö - 2009-04-19
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Frankrike Yan Raca-Folch CACS (2)
S*Silverflake´s Ticketol 3 Norge Raymond A Saetre Ex2

 

Sydkatten, Malmö - 2009-04-18
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Danmark Bette Lind CACS (1)
S*Silverflake´s Ticketol 3 Sverige Sirpa Lindelöf Ex2

 

Nerkies kattklubb, Örebro - 2009-02-01
Katt Klass Domare Resultat
GIC S*Vimmerskogen´s Dennis 3 Österrike Nurit Pahl Ex2
GIC S*Zios Heart of Princess 3 Sverige Eiwor Andersson Ex2
S*Silverflake´s Ticketol 12 Sverige Anette Engvall Ex2

 

Utställningsresultat tidigare år:

 

S*Silverflake´s Norska skogkatter